یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مناسب‌سازی در طراحی معابر عمومی و شهری در کشور خیلی کم انجام شده است و از سرعت پایینی برخوردار است.
مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، با انتقاد از وضعیت مناسب‌سازی در طراحی معابر عمومی و شهری، همچنین اظهار کرد: با توجه به وجود تعداد معلولان‌، جانبازان و … در کشور وضعیت مناسب‌سازی معابر عمومی و شهری از سوی دستگاه‌های اجرایی مغفول مانده است.
وی همچنین ادامه داد: با توجه به اینکه جامعه ایران به سمت سالمند شدن پیش می‌رود مناسب‌سازی معابر در فضاهای عمومی شهری (پارک‌ها،ساختمان‌های عمومی، مجتمع‌های اداری، تجاری و مسکونی) ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.
نماینده مردم درود و ازنا در مجلس گفت: مناسب‌سازی برای ورود و خروج سالمندان یک ضرورت است.
کیان‌پور تصریح کرد: باید شهرداری‌ها، نظام مهندسی و… نظارت ویژه بر ساخت و سازها داشته باشند و حتی برای ساختمان‌های بیش از یک طبقه حتما آسانسور پیش‌بینی شود.
این عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد: برای مکان‌هایی که پله زیاد است باید برای تردد معلولین و سالمندان رمپ ورودی و خروجی لحاظ شود.
وی با انتقاد از اینکه متاسفانه در کشور مناسب‌سازی خیلی اندک انجام شده است، گفت: این درحالیست که در ساختمان‌هایی که ساخته می‌شوند باید تمام استانداردها رعایت شود.